ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLAVáclava Talicha Beroun

Klavírní koncert třídy K. Medové – 4. část

Naše skvělá kolegyně a pedagožka Kateřina Medová uspořádala se svými žáky třídní klavírní (video)koncert, aby i v této komplikované době mohli předvést svůj um a nepřišla tak jejich práce nazmar. V následujících dnech se vám postupně představí všech 19 klavíristů a klavíristek z její třídy a zpříjemní vám den.

Klavírní (video)koncert žáků K. Medové uzavře Lubomíra Forejtová, která nám zahraje čtyři krásné Maďarské tance od Bély Bartóka, konkrétně číslo 7, 8, 9 a 10. Příjemný poslech!

Mambo je latinskoamerický tanec, který ve 40. letech 20. století vytvořil kubánský kapelník a skladatel Pérez Prado. Pojem mambo Prado převzal z konžštiny, ve které značí rozhovor s bohy. S bohy pohovoří i Eliška Trojanová, která nám zahraje skladbu Fantasia del Mambo skladatelky Eugénie Rocherolle. Příjemný poslech!

Druhou krásnou skladbou, kterou nám představí opět Jan Ševčík, je hlavní píseň filmu Titanic My Heart Will Go On. Příjemný poslech!

Jan Ševčík nám dnes představí hlavní téma filmu Láska nebeská. Craig Armstrong – Glasgow Love Theme v podání Jana Ševčíka. Příjemný poslech!

Romantickou skladbu Comptine d’été z dílny Yenna Tiersena nám zahraje Ellen Maria Zábojová. Příjemný poslech!