ZÁKLADNÍ UMĚLECKÁ ŠKOLAVáclava Talicha Beroun

ODDechovka: EURO Musiktage Bösel

Školní orchestr ODDechovka se v návaznosti na úspěch v krajském kole soutěže dechových orchestrů přihlásil do 60. ročníku mezinárodního hudebního soutěžního festivalu EURO Musiktage, který se koná 6. – 8. 9. 2024 v německém Böselu. Soutěž je určena všem muzikantům v různých kategoriích dle nástrojového obsazení.

Mezinárodní hudební festival je rozdělený do tří dnů, pátek až neděle. V pátek proběhne EURO opening, tedy slavnostní zahájení jubilejního 60. ročníku EURO Musiktage. V sobotu probíhá 1. část soutěže, ve které se představují taneční uskupení a mažoretky a v odpoledních hodinách probíhá Concert of Nations – koncert zaměřený na evropskou hudební rozmanitost. V neděli probíhá druhá, hlavní část soutěže, ve které se představí i dechový orchestr ODDechovka ze ZUŠ V. Talicha Beroun. V odpoledních hodinách, po vyhlášení vítězů, probíhá průvod pochodových kapel ulicemi Böselu.

S žádostí o finanční podporu výjezdu školního dechového orchestru do německého Böselu se vedení školy obrátilo na nadace a firmy se sídlem nejen v Berouně a jeho okolí. Doposud se nám podařilo získat prostřednictvím sponzorských darů 52. 000 Kč! Velmi si Vaší podpory vážíme a děkujeme za ni!

Sponzorské dary
Město Beroun 20.000 Kč
Nadace Sophia 15. 000 Kč
Českomoravský beton, a.s. 10. 000 Kč
CMS Consulting s.r.o. 5. 000 Kč
Blanka Vankova s.r.o. 2. 000 Kč

Pokud byste i vy chtěli podpořit cestu našich hudebníků za jejich snem, můžete přispět prostřednictvím QR kódu. (kód má nastavenou částku 50 Kč a je možné ji měnit)