ZUŠ Václava Talicha Berounpobočka Zdice

ZUŠ Open 2023

V neděli 21. 5. 2023 proběhl v krásných prostorách zámku Liteň již 7. ročník festivalu ZUŠ Open. Během odpoledne se představili žáci základních uměleckých škol, které sídlí i za hranicemi Středočeského kraje (ZUŠ Beroun, ZUŠ Biskupská Praha, ZUŠ Dobřichovice, ZUŠ Hořovice, ZUŠ Kladno, ZUŠ Kouřim a SZUŠ Králův Dvůr). Jako host se představil soubor z německé Musik-und Kunstschule Havelland

Návštěvníci zámku mohli prohlédnout výstavu výtvarných prací žáků A. Borovské (ZUŠ Beroun) a žáků ZUŠ Kouřim. V prostorách starého zámku proběhla dvě divadelní představení, v Čechovně dva koncerty sólistů a komorních souborů. V zámecké zahradě předvedli své vystoupení žáci tanečního oboru pod vedením L. Šťastné a M. Tomcové. Hlavní hudební program se odehrával na Grottě, kde posluchači vyslechli pěvecké sbory a velké ansámbly. Z naší školy se představili bubeníci V. Kocha, pěvecký sbor Krákorky (pod vedením M. Rajtmajerové a K. Medové), kytarový soubor (pod vedením J. Hudce) a dechový orchestr ODDechovka (pod vedením Š. Meda a V. Šebka).

ZUŠ Open 2023